ALTS w Poczesnej zakończyła rozgrywki. Dodatkowo, będzie rozegrany Puchar Ligi ALTS w Częstochowie

04.05.2021

Podczas wczorajszego zebrania Zarządu ALTS w Częstochowie, ze względów pandemicznych, Zarząd podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek ligowych ALTS w Częstochowie na obecnym etapie II rundy. Klasyfikacja końcowa rozgrywek będzie na podstawie RATIO po I rundzie rozgrywek.

 

W związku z powyższym, Mistrzem ALTS w Częstochowie w tym sezonie został zespół Kebab GminaBlachownia.pl, który wyprzedził KS Jedność Mykanów oraz Olimpię Kamienica. Najlepszym zawodnikiem ligi został Mariusz Adamus (KS Jedność Mykanów).

 

Dodatkowo, Zarząd ALTS w Częstochowie podjął uchwałę o zorganizowaniu w tym sezonie rozgrywek o Puchar Ligi ALTS w Częstochowie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.

 

Rozgrywki będą rozgrywane systemem do dwóch porażek. Od przodu drużyny zajmą miejsca 1-2. (finał o mistrza), od tyłu nastąpi walka o miejsce trzecie. Mecze będą rozgrywane, podobnie jak spotkania ligowe, tj. dziewięć singli i jeden debel. Wygrywa drużyna, która osiągnie lepszy bilans pojedynków. W przypadku remisu, o zwycięstwie zadecydują sety. W przypadku remisu w setach, o zwycięstwie zdecyduje pojedynek wytypowanych najlepszych zawodników (po jednym zawodniku z każdej drużyny) do trzech wygranych setów.

 

W każdej rundzie drużyny rozegrają mecz do "pierwszego zwycięstwa".

Puchar Ligi ruszy najprawdopodobniej we wtorek 1 czerwca 2021 roku. Losowanie pucharu odbędzie się 6 maja 2021 roku w Poczesnej. Do zawodów zostają dopuszczone wszystkie drużyny grające w obecnym sezonie w ALTS w Poczesnej.

 

Dla trzech najlepszych drużyn ligi ALTS w Częstochowie, w tym dla najlepszego zawodnika, oraz dla trzech najlepszych drużyn w Pucharze Ligi ALTS w Częstochowie, zostaną ufundowane puchary oraz medale.

 

tabela po I rundzie:
1. Kebab GminaBlachownia.pl Cisie
2. KS Jedność Mykanów
3. Olimp Kamienica
4. Spartakus Krzepice
5. Borowe
6. Grom Poczesna
7. Pol-Cars Team
8. Fleexo
9. TRS MILLENIUM Myszków
10. 3S
11. Old Boys Częstochowa
12. TKKF EnerGOsport
13. AZJA Team
14. Grom Junior Poczesna

 

Za Zarząd
Paweł Gąsiorski

ilość odsłon: 388

Mirek

Moja propozycja co do rozegrania Pucharu ligi,rozegrać ja na zasadzie Pucharu skoków narciarskich, trzech zawodników gra w turnieju indywidualnym systemem pełnym ruskim o drugie miejsce od tył.losowanie według rankingu ligi.W ten sposób mamy najlepszą trojkę pucharu a pozostali zawodni mieli by zliczone punkty do klasyfikacji drużynowej. W ten sposób wykluczyli byśmy konfliktowe losowanie drużyn który zawsze budzą emocje.

17:55 04.05.2021

Nick *

Treść *

Przepisz kod z obrazka *